Bezpieczeństwo osób starszych

Jak uzyskać dofinansowanie na zakup wanny z drzwiamiDla wielu osób codzienna kąpiel może kojarzyć się z niewygodą , dyskomfortem , obawą przed upadkiem bądź poślizgnięciem się. Upadki we własnej łazience to jedna z najczęstszych  przyczyn urazów wymagających długotrwałego leczenia i rehabilitacji.

Właśnie z myślą o tych osobach firma SANITPLAST zaprojektowała i produkuje od 1999 roku wanny kąpielowe z drzwiami. Wanny te są bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, dla których codzienne korzystanie z tradycyjnej wanny, czy kabiny prysznicowej stanowi problem. Użytkowanie wanny jest proste, i bezpieczne , także dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Wystarczy otworzyć drzwi, pokonać niski próg i zasiąść na wygodnym siedzeniu. Po zamknięciu drzwi można wziąć relaksującą kąpiel, bądź skorzystać z rozkoszy natrysku. Po wypuszczeniu wody można wygodnie siedząc wysuszyć się. Samodzielne utrzymanie higieny staje się więc dużo łatwiejsze , podobniej ak ewentualna pomoc drugiej osoby.

System zamykania drzwi , antypoślizgowa powierzchnia dna wanny, a także siedzisko sprzyjają samodzielnemu korzystaniu z kąpieli, dzięki czemu będziecie Państwo mogli poczuć się mniej zależni od pomocy bliskich osób. Taka wanna może być zamontowana praktycznie w każdej łazience.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz doskonała jakość przekonały tysiące zadowolonych klientów ceniących sobie wygodę, niezależność, godność i bezpieczeństwo podczas kąpieli.

 

DOFINANSOWANIE : Jednym z zadań Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest udzielanie pomocy w postaci refundacji sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz środków pomocniczych dla osób niepełnosprawnych. W ramach programu łamania barier architektonicznych  istnieje możliwość dofinansowania zakupu wanien do 95 % kosztów. Dofinansowanie to przysługuje osobie niepełnosprawnej,gdy spełnione jest kryterium dochodowe. Osobom niepełnosprawnym, zainteresowanym naszymi produktami ,po uzgodnieniu asortymentu wystawiamy fakturę Vat Proforma, która posłuży do zawarcia umowy z Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie (PCPR): o dofinansowanie w ramach likwidacji barier architektonicznych.Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach PFRON . 

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/204628          

http://www.pcpr.info